fbpx

5 důvodů proč pracovat při tréninku s video záznamem

Proč využívat v tréninku zpětnou vazbu? Jak ti to může pomoci? 

  1. Vidíš detaily

Na videu vidíš přesně, který pohyb je proveden správně. Video si můžeš zpomalit, prostudovat a naplánovat zlepšení.  Také si můžeš pustit video několikrát a přetočit si ho přesně na místo, abys správně porozuměl, co udělat lépe když se něco nedaří. Všimneš si detailně, jak pohyb vypadá, když ho provádíš.  

  1. Dostaneš se do reality 

Když sám trénuješ a nevidíš se u toho, tak některé chyby nezachytíš. Nebo si myslíš, že cvik provádíš správně, ale není to tak. Když se na svoje video podíváš, sám vidíš, jak cvičení vidí ostatní a kde je prostor pro zlepšení. 

  1. Odškrtávání  bodů k vylepšení

Ve zhodnoceném videu si můžeš podle vložených poznámek a značek detailně prostudovat co vylepšit. Zároveň si to následně můžeš “odškrtnout”, když detail cvičení vylepšíš. Máš všechno zaznamenané. 

  1. Přístup jako profi sportovci

Celkový dojem z cvičení je právě v dokonalém provedení a dotažení detailů! Skvělé provedení detailů posune tvoje techniky okamžitě na vyšší úroveň. Takto pracují všichni profesionální sportovci, kteří se chtějí rychle zlepšovat a blížit se k plánovanému cíli.

  1. Je to zábava 

📹 Natoč si svůj trénink, podívej se na video a postav se na chvíli do role rozhodčího! Jak by ses ohodnotil? Byl tvůj pocit ze cvičení dobrý, ale z pohledu pozorovatele je to jiné?

Pošli mi svoje video a zjistíš, jak to vidím já!

Až si natočíš další video z tréninku, kde už zapracuješ na vylepšení detailů, sám budeš nadšený, jaký uvidíš posun! Vlastní zdokonalování tě bude více bavit když přesně uvidíš své výsledky!😀

Díky zpětné vazbě se rychle posuneš na další úroveň! 

Ondra