fbpx

Výzva: KARATE 365! se 2.2.2022 změní na Klub: KARATE 365!

Výzva: KARATE 365! ušla za 4 roky své existence pořádně dlouhou cestu po České republice i po 6 kontinentech světa. Nyní se v ČR od 2.2.2022 mění na Online tréninkový klub.

”Není to jenom změna názvu.”

Co to v praxi bude znamenat?

Rozhodně se nejedná o pouhou změnu názvu.
Jsem velice rád, že mohu psát tento příspěvek o obrovském kusu cesty, který Výzva: KARATE 365! udělala za poslední 4 roky. Nejprve totiž vznikla jako skromný nápad a pokus na online kurz “Karate s Ondrou”, který si prošel svými začátky a který mne toho mnoho naučil. 🙂

Pak přišel nápad založit platformu pro online vzdělávání v bojových sportech – Online Karate Academ, na které mohou běžet rozličné kurzy a tréninkové programy

Potom už to šlo ráz na ráz. 🙂 Jedním z tréninkových programů byla testovací verze Výzvy: KARATE 365! nejprve zadarmo, potom za pár korun.

”I někteří odpůrci této formy vzdělávání používali během Covidu Online Karate Academy®. :-)”

Placená verze vznikla po ohlasu od cvičenců pár měsíců potom. Dva roky na to přišel Covidobrovský zájem o online vzdělávání prakticky ve všem. I někteří odpůrci této formy vzdělávání potom používali během Covidu Online Karate Academy® a její obsah. 🙂

Během této nelehké doby odstartovala, již předem připravovaná, anglická verze Výzvy: KARATE 365! a našla si své místo ve světě karate. 😉

Co dál?

“A k čemu to jako bude? Co když bude celý svět cvičit karate?”

Nedávno se mě někdo zeptal: A k čemu to jako bude? Co když bude celý svět cvičit karate?

To je dobrá otázka. Dlouho mi to leželo v hlavě, jestli to vlastně má všechno smysl… pak ale stačil jediný moment, aby mi to došlo. Zeptal jsem se na tréninku dětí, proč dělají karate a myslím, že jejich odpovědi hovoří za vše:

  • “Baví mě to.”
  • ”Chci se umět bránit.”
  • “Baví mě učit se karate.”
  • ”Chci černý pásek. :-)”
  • ”Mám tady kamarády.”
  • ”Jezdíme na závody a někam se podívám.”
  • ”Jsou tu fajn lidi…”
  • a mnoho a mnoho dalších podobných odpovědí

Vidím teď jeden veliký rozdíl.

Odpovědi jsou v podstatě dvou typů. Jedny o tom, že se chtějí něco naučit, něčeho dosáhnout, něco získat. O tom byla i Výzva: KARATE 365!pomoci se něco naučit.

Sám už teď ale cítím, že toto nestačí, že je to málo. Je zde i to druhé hledisko, které je schováno v odpovědích: “Mám tady kamarády.”, “Jsou tu fajn lidi.”, apod. Je to totiž otázka komunity a podpory.

A právě z toho vzešel nápad, rozšířit výzvu na Klub: KARATE 365! – úplně nový model tréninku a online prostoru.

Klub: KARATE 365!

Záměr je teď vytvořit inspirativní online (i offline – na živých akcích) prostor, kde vzniknou podmínky nejen se něco naučit, ale i stát se členem komunity, která se vzájemně podpoří během tréninku, poradí si, inspiruje sepomáhá si.

S tím souvisí celá řada nových služeb a technických výzev, které bude muset platforma zvládnout. Proto se od 2.2.2022 bude nabízet členství v Klubu: KARATE 365! za nových podmínek, kde budou ceny odpovídat přínosu a náročnosti pro údržbu celého klubu.

Stávající členové výzvy budou automaticky převedeni do nového klubu a budou jim zachovány stávající podmínky a ceny.

Nové služby a možnosti.

Změna na Klub: KARATE 365! s sebou přinese nové tréninkové možnostinové možnosti spolupráce, některé jsou již připravené a budou se v následujících měsících postupně “uvádět do provozu”, a na některých se již nyní intenzivně pracuje. Buď u toho. 😉

Upřímně se na to velice těším. 🙂

”Vím, že klub a pravidelné členství není forma spolupráce pro každého.”

Vím, že klub a pravidelné členství není forma spolupráce pro každého. A tak již nyní s týmem intenzivně pracujeme na vyčlenění samostatných kurzůdalších zajímavých produktů.

Každý si tak bude moci vybrat:

Těším se na viděnou, ať už ti bude vyhovovat kterákoliv forma spolupráce.

Zdraví
Ondra