fbpx

Zvyšte pravděpodobnost, že se ubráníte – naučte se bránit už toto léto

V dnešní době, kdy se řeší celá řada bezpečnostních otázek, je umění funkční sebeobrany naprosto aktuálním tématem. Jak se ale naučit efektivně bránit?

blonde-girl-boxing-gloves-hd-wallpaper

Jak se naučit efektivně bránit?

Tak touto otázkou se postupně zabývá více a více lidí – především mladých žen. Podle mého názoru by měla být sebeobrana nebo bojová umění součástí výuky už na základních školách v ČR tak, jako je tomu v některých asijských zemích. Bohužel to je u nás zatím hudbou budoucnosti.

Soukromé kurzy a lekce

Musíte se tedy spolehnout na soukromou lekci nebo nějaký kurz či seminář. Jeden takový letní soukromý kurz jsem pro Vás připravil i já – je dostupný v Pardubicích a Hradci Králové (po domluvě). Pojal jsem ho ale trošku jinak než moji kolegové z řad instruktorů. Místo velkého semináře nebo skupinových lekcí spíše preferuji individuálnější tréninky, kde je maximálně 1 až 3 cvičící.

DSCN9188

Proč maximálně 1 až 3 cvičící?

Hlavním přínosem takové lekce je čas, po který se instruktor věnuje pouze Vám. Jednoduše si vydělte čas lekce počtem účastníků a přijdete na to, kolik času Vám může trenér během takové lekce věnovat a kolik se toho za ten čas naučíte.

Další výhodou je určitě soukromější prostředí. Nemusíte se před nikým stydět (hlavně v začátcích), kdy se učíte správné provádění technik. Tato varianta je skoro jediné řešení pro známější osobnosti, které se určitě rádi vyhnou zvědavým očím.

Tempo individuální lekce se dá také lehce přizpůsobit tomu, jak pokračujete s tréninkem.

Zvyšte pravděpodobnost, že se ubráníte – naučte se bránit už toto léto.

Alespoň základní výcvik sebeobrany by měl podle mně absolvovat každý. Nečekejte, až na okamžik, kdy budete nedej bože techniky z reálné sebeobrany potřebovat. Bez jejich znalosti budete takovou situaci řešit velice těžko.

Mé další kurzy naleznete na portálu www.karate365.org

Můj aktuální letní kurz sebeobrany naleznete zde. Pokud budete mít zájem o větší počet hodin nebo individuální nabídku, tak mi napište. 😉

Nebudu Vám tady psát, že moje kurzy jsou názornější, zábavnější a lepší než ostatních trenérů… nejlepší je Vaše osobní zkušenost z tréninku, kde si sami uděláte vlastní názor. 😉